Saglıklı Saçlar İçin Sihirli Formüller

Saglıklı Saçlar İçin Sihirli Formüller
http://www.sheturk.com/images/yazilar/1828-saglikli-saclar-icin-sihirli-formuller.jpg

Doğal ürünlerin bir çoğu saç için yararlı vitaminler içerir.Saç bakımı başlı başına bir uzmanlık alanı olsa da, kendi çabamızla yapabileceğimiz bazı şeyler vardır. Kuaförümden aldığım bazı ipuçlarını sizlerle paylaşmak istedim.

Parlaklık için ısırgan otunu kaynatıp saçınıza sürmeniz hem parlamasına hem de saçınızın beslenip canlanmasına yardımcı oluyor.
Aktarlardan bulabileceğiniz,taş kili ise (havanda ezilip suda bekletilmek kaydıyla elde edilen sıvı çamur) saçınızda maske görevini üstlenip kırılmış yıpranmış saçın onarımını yaparken saç uzamasında da gözle görülür bir şekilde artma sağlıyor.
Zeytinyağ ve bal karışımını da unutmamakta fayda var. Yarım çay fincanı yeşil zeytinyağıyla bir çay fincanı süzme balı karıştırın. Bu sıvıyı iyice sallayıp çalkalayın ve bir kaç gün dinlenmeye bırakın. Daha sonra bu karışımı baş derinize ovarak ve tarayarak yedirin. Ancak bu işlemi yaparken tarağın dişlerinin baş derinize batmamasına özen gösterin. Başınıza bir naylon torba geçirerek, başın sıcaklığını muhafaza etmesini sağlayın. Karışımı başınızda yarım saat beklettikten sonra, saçlarınızı bol suyla durulayın. Bu işlem, koyu renk saçların ışıltılı bir hal alıp parlamasını sağlar.

GÜZEL VE SAĞLIKLI GÜNLER DİLERİM...


Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !