Fut Saç Ekimi ile Doğal Görünüm

saç ekimihttp://futsacekimi.files.wordpress.com/2008/06/upi3204_1.jpg


Saç ekimi yapılacak kişinin kafasının arkasından alınan saçların seyrek ya da tamamen açık olan bölgeye nakledilerek yapılıyor. Hastanın ense bölgesinden çıkartılan doku parçası mikrogreft yöntemiyle tek tek foliküllere ayrılıyor.
Bu foliküller saçsız bölgeye açılan kanallara yerleştiriliyor. Bu işlem lokal anestezi uygulanarak yapıldığı için operasyon esnasında acı hissedilmiyor. Kanallara yerleştirilen kökler ikinci ayın sonuna doğru çıkmaya başlıyor. Bu saçlar hastanın kendi saçları olduğu için dökülmüyor ve herhangi bir bakım gerektirmiyor. Ekim yapıldıktan 6 ay sonra saç tamamen doğal saç görünümüne ulaşıyor.

1- İşleme verici alandaki saçların hazırlanması ile başlanır. 
2- Donör alandaki saçlar üst kısımları yukarıya gelecek şekilde yapışkan bir bant ile tutturularak kaldırılır. Sadece köklerin alınacağı alan olmak üzere küçük bir bölge tıraşlanır. 
3- Daha sonra bölgenin lokal anestezisi yapılarak uyuşturma sağlanır. Şerit, tek bisturi yöntemi ile çıkarılarak estetik bir dikişle (trichofitic closure) kapatılır. Saçların altında kaldığı için işlem sonrası bile dikiş izi görünmez.
4- Alınan şerit ekibimiz tarafından  “greft” adını verdiğimiz
foliküler ünitelerden oluşan parçacıklara ayrılır .
5- Bu sırada ekilecek bölgenin anestezisi sağlanarak köklerin yerleşeceği kanallar doğru bir dağılım ve açıyla hazırlanır. Açılan bu kanalların yönü ve yerleşimi işlemin doğal görünmesi açısından en önemli aşamasıdır ve mutlaka işlemi gerçekleştiren tecrübeli kişiler tarafından yapılmalıdır.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !